O firmie » O nas

logo mtelecom

Firma M.TELECOM powstała w 2007 roku
jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Głównym kierunkiem działalności firmy była sprzedaż oraz instalacja cyfrowych central telefonicznych Siemens. Od początku  istnienia podstawowym atutem firmy w stosunku do konkurencji  była tzw. „kompleksowa obsługa Klienta”, oparta na długotrwałej współpracy i dużej elastyczności świadczonych usług.W 2009 roku działalność firmy została rozszerzona o szereg zagadnień z branży IT:
  • Budowę sieci teleinformatycznych
  • Dostawę oraz implementację rozwiązań serwerowych opartych o systemy Microsoft ®
  • Dostawę sprzętu komputerowego oraz serwerowego HP, Fujitsu
Zaproszenie do współpracy specjalistów z branży IT oraz certyfikowanych administratorów sieci (Microsoft, Cisco) pozwoliło firmie dotrzeć co coraz większego grona Klientów. Rozpoczęto również świadczenie usług związanych ze stałym utrzymaniem systemów teleinformatycznych Klientów, połączone z ciągłym monitoringiem w celu zapewnienia najwyższej dostępności rozwiązań.

W 2010 roku, po przebyciu stosownych szkoleń i podpisaniu umów o współpracę, w ofercie M.TELECOM pojawiły się aktywne urządzenia sieciowe firmy ZyXEL. Szczególnie urządzenia Unified Security ZyXEL ZyWALL USG bardzo szybko zyskały sympatię Klientów z uwagi na bardzo duże możliwości konfiguracyjne oraz potwierdzoną stabilność i bezawaryjność.

Obserwując ciągłe zmiany na rynku systemów telekomunikacyjnych oraz mając na uwadze rosnące potrzeby Klientów w tej dziedzinie, w listopadzie 2010 roku podjęta została decyzja o rozpoczęciu współpracy z AVAYA – światowym liderem w zakresie rozwiązań Unified Communications. W wyniku tej współpracy, w ofercie M.TELECOM pojawiły się systemy AVAYA IP Office – kompletne rozwiązanie telekomunikacyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw (do 1000 użytkowników).

zdjęcie magazynu mtelecom

Rok 2011 zaowocował wieloma udanymi wdrożeniami systemów AVAYA IP Office wraz z dodatkowymi aplikacjami wspomagającymi system (systemy IVR, Call Center, Contact Center). Poszerzono również ofertę firmy o produkty serwerowe i telekomunikacyjne skierowane dla dużych przedsiębiorstw (zatrudniających powyżej 1000 pracowników).W najbliższych latach, przy współpracy z Partnerami, firma zamierza pozyskiwać coraz większą liczbę Klientów zainteresowanych usługami Outsourcingu – czyli kompleksowego przejęcia wszystkich działań związanych z IT. Stale podejmowane będą również działania mające na celu promowanie marki M.TELECOM na polskiej scenie usług IT/Telecom. Przewidywany jest także dalszy rozwój firmy z uwagi na rosnące zainteresowanie profesjonalnymi rozwiązaniami z branży IT / Telecom.


zdjęcie biura M.Telecom

Z końcem 2012 roku firma M.Telecom, Marcin Stąsiek przekształciła się w spółkę cywilną.